Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Спаська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 04338859) був реорганізований і увійшов до складу Підгородненської громади

Історія

Спа́ське — село в Україні, в Новомосковському районі Дніпропетровської області, над річкою Кільчень. Населення за переписом 2001 року становить 3145 осіб. Орган місцевого самоврядування — Спаська сільська рада.

Село Спаське знаходиться на березі річки Кільчень, вище за течією на відстані 2,5 км розташоване село Очеретувате (Магдалинівський район), нижче за течією на відстані 2,5 км розташоване село Перемога (Дніпропетровський район). Річка в цьому місці звивиста, утворює лимани, стариці і заболочені озера. Через село проходить автомобільна дорога Т 0410.

Ягідний байрак був відомою запорозькою місциною з багатою і плодовитою рослинністю та мальовничими видами. 1650 у Ягідному бараці у річки Кільчень тут відомі зимівники старих запорожців, що мали худобу, бджіл і що ловили рибу.

1680 року при влаштуванні московського військового табору у козацькій Самарі деякі запорожці переселилися у Ягідний яр.

У 1734—1775 роках — у Самарській паланці.

1750 року відставний запорозький старшина Батуринського куреня Трохим Козинець побудував у Ягідному бараці землянки і мазанки і поселив у них своїх рідних і друзів. 1760 добре знали Трохима Козинця у новій Самарі (Новомосковську) на ярмарках і базарах за багатою продукцією. Він постачав азовському губернатору Черткову коней і спритних хлопців до них. Після руїни Січі, 1777 року Азовська канцелярія за ходатайством старого Козинця надала його зимівнику статус державної військової слободи Спасової і призначила його сина — Максима Козинця осадчим слободи. Згодом козака Гаврила Яковлєва Левченка призначено писарем Спаської сільської поліції. Вони, а також козаки Іван Лимарів і Григорій Антонів Коніловський розпланували і забудували слободу за їхнім планом і збільшили таким чином населення.

За даними Азовської губернської канцелярії 1780 року слобода називалася Спасова і мала 357 мешканців (183 чоловіків і 175 жінок) (числа наведені за документом).

1782 року тут мешкало 395 осіб (210 чоловіків і 185 жінок). Було відчужене 120 десятин для церкви Вознесення Господня, що була побудована коштом селян і посвячена 2 липня 1789 року.

1886 року державна слобода Спаська була центром Спаської волості Новомосковського повіту. Тут мешкало 2412 особи. Тут було 415 господарств, волосне правління, православна церква, школа, магазин. Її положення означене на правому березі річки Кільчень.

За переписом 1897 року кількість мешканців зросла до 3720 осіб (1885 чоловічої статі та 1835 — жіночої), з яких 3702 — православної віри.

1989 року за переписом тут проживало приблизно 3300 осіб.

Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування